Anlık Haber Kaynağı

Röportaj Haber: Byz Otomotiv

Haber (Detay) Reklam Alanı 1
Röportaj Haber: Byz Otomotiv
29 Aralık 2020 - 21:47
Haber (Detay) Reklam Alanı 2

Anlikhaberim.com olarak ilk röportaj haberimizi Bursa Byz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muhammed Bey İle yapacağız. Kendilerine öncelikle teşekkür ediyoruz ve röportajımıza geçiyoruz.

Öncelikle Biraz Kendinizden Ve Sektörünüzden Bahsedermisiniz ?

 1. Öncelikle size çok teşekkür ederiz; bizi böyle bir ortama dahil ettiğiniz için. Ben Byz Otomotiv genel servisin yönetim kurulu başkan vekiliyim. 30 senedir bu işi yapıyoruz. Baba mesleği diyebiliriz babamız kamyoncuydu. Kamyon şirketleri vardı onlar ile ilgileniyordu. Kendi sektörümüze gelince biz araçları çok çok seviyoruz. Ben çocukluktan beri araba tutkunuyum. Araçlara gerçekten çok büyük bir ilgim var. Kendi sektörümüzü daha iyiye getirmeye çalışıyoruz.

Sektörünüzün Zorlukları Nelerdir?

 • Sektörün zorlukları aslında bizim elimizde yani müşteri memnuniyeti kazanmak adına her şey bir işletmecinin elinde. Kaliteli bir işçilik isteniyorsa kaliteli bir malzeme kullanılmak isteniyorsa müşteri memnuniyeti kazanılmak isteniyorsa bir işletmede tüm zorluklar olduğu gibi bizim elimizde.

Tabii çok zor yönleri var sektörümüzün mesela biz kaporta boya işleri ile uğraşıyoruz. Herhangi bir zincir kopmasında büyük sakatlanmalar olabilir. Bunun için tedbirlerimizi alıyoruz ama yinede zor bir aşamadan geçiyor.

Otomotiv Sektöründe Başarılı Olmak İsteyen Yeni Mezun Ve Öğrencilere Tavsiyeleriniz Nelerdir?

 • En büyük tavsiyemiz azimli olmalarıdır ve işlerini severek yapmalarıdır. Eğer ki işlerini severek yaparsalar başarının %30’unu elde etmiş olacaklardır. Para kazanmak için yaparsalar kesinlikle başarılı olamayacaklardır. Çünkü para kazanmak için yapılacak bir iş değil. Severek yaptığınız zaman zaten para kazanıyorsunuz.

‘ÇIRAKLIĞI OLMAYAN BİR İŞİN USTALIĞI OLMAZ’

Sektöre Başlangıç Nasıl Olmalıdır ? Ne Kadar Bilgi Ve Tecrübe Gerekir ?

 • Sektöre başlangıcımız ilk önce çıraklık çekirdekten yetişme olmalıdır. Bu işe bu şekilde başlamayanları görüyoruz ve esnaf kardeşlerimize de bunu söylüyoruz. Çıraklığı olmayan bir işin ustalığı olmaz. Bizim sektörümüzde tecrübe; yani sektörümüzde 60 yıldır dahi işin içinde olanlar kendilerine tecrübeliyim diyemiyor. En az 15 sene çıraklık dönemi yapmış ve sonrasında kalifiyeli bir ustanın yanında çalışmış insan tecrübe edinebilir.

Pandemi Döneminde Otomotiv Sektörü Nasıl Etkilendi ?

 • Herkeste olduğu gibi pandemi döneminde bizde tabii ki çok etkilendik. Bizim işlerimizde aksamalar oldu. Vatandaş çok sıkıştı. Çoğu esnaf kardeşimiz dükkânları kapatmak zorunda kaldı ve bu konuya çok üzüldük. İnşallah kısa sürede bu sürecin bitmesini Allahtan diliyoruz.

Otomotiv Sektörünü Yakın Zamanda Nerede Görüyorsunuz ?

 • Otomotiv sektörünü kısa zamanda çok iyi yerlerde bekliyoruz. Bursa için şunu söyleyebiliriz; Biz Bursa’da bir buçuk milyon insanın beğenini ve memnuniyetini kazanmışız yapılan bir araştırmada. Bizleri gerçekten onure ettiler ve duygulandırdılar. Çok teşekkür ederiz. Belki para kazanmak yerine işi daha güzel yapmayı bilirsek sektörü daha iyi yerlere getirebiliriz ama bizim insanımız şurada bir yanlış yapıyor. İşin ne kadar güzel olduğuna değil paranın ne kadar yüksek olduğuna bakıyor.

Kısaca Otomotiv Sektöründe Unutamadığınız Bir Anınızdan Bahsedermisiniz ?

 • 16 yaşındaydım babamın işleri vardı. Tabii ki o zaman kaporta boya işleri uğraşmıyorduk biz sadece mekanını yapıyorduk kaporta boya sonradan dahil olduk. Çekiçle bir arabanın  bir kamyonun çamurluk vurulmuştu ben onu düzeltmiştim hala daha videosu var ben hala unutamıyorum  herkes fotoğraf filan çekmişti ‘Geleceğin kaportacası’ gibi bir anım vardı.

Bursa ilinde sizlerde Byz Otomotiv güvencesi altında olmak için 05452990416 ulaşabilir ya da yada Byz Otomotiv İnstagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haber (Detay) Reklam Alanı 3
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum